Aranżacja wnętrz - powracająca moda

drewniana podłoga w salonie retro

Podobnie jak w branży odzieżowej, tak też w aranżacji wnętrz spotykamy się z pewnego rodzaju trendem, który niekiedy pojawia się, znika i po jakimś czasie wraca. Na pewno każdy z nas pamięta modę na spodnie typu rurki lub dzwony. Ten pierwszy rodzaj doczekał się swojego wielkiego powrotu i utrzymuje się już na szczycie naprawdę długo, ten drugi zaś przeminął i być może czeka na swój “comeback”. Nie inaczej jest z rodzajami podłóg, na które się decydujemy podczas urządzania naszego nowego mieszkania.

Drewniane podłogi


Obecnie zapominamy o wykładzinach i zamieniamy je na drewniane podłogi. Jest to swoisty powrót do okresu młodości naszych babć, ponieważ właśnie to za ich czasów tego typu podłogi były najbardziej popularne. Jednak tym razem mamy dużo większe możliwości. Do naszej dyspozycji jest szeroka gama różnorodnych podłóg drewnianych: od parkietu, przez mozaikę, deski, panele, aż po niezliczoną ilość gatunków drewna.

Płytki podłogowe jako pole do popisu


Kolejnym trendem wśród aranżacji nowego mieszkania są płytki podłogowe. Obecnie króluje styl marokański, patchworkowy, który charakteryzuje się gęstymi wzorami, niekoniecznie jednolitymi, urozmaicając i ożywiając przy tym naszą przestrzeń mieszkalną. Niemniej jednak rodzajów płytek jest niezliczona ilość, dzięki czemu można bawić się nimi w nieskończoność tworząc niepowtarzalne wzory, które będą unikalne i spełnią idywidualne oczekiwania stwarzając doskonały efekt.

Dobór koloru ścian


Ale czymże by była podłoga bez odpowiedniego koloru ścian? Jedno z drugim współgra ze sobą tworząc w efekcie przytulne poczucie komfortu. Kwestia doboru koloru ścian jest niezwykle istotna w aranżacji wnętrz. Kolor, na jaki się zdecydujemy będzie zajmował tak naprawdę największą możliwą powierzchnię, jaką są otaczające nas ściany. Dlatego właśnie jest tak istotny, a nawet wyraźnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Jeśli pomalujemy ściany na żółto- będą one wpływać na nas w sposób kreatywny, na fioletowo- relaksująco, zielony kolor pobudza poczucie świeżości i nadziei, brązowy to wyrafinowanie, a szary to spokój i harmonia.
Góra strony