Jak zagospodarować mieszkanie z antresolą?

Antresola w mieszkaniu

Antresola- przeszkoda czy udogodnienie?

Dla wielu osób urządzanie mieszkania wyposażonego w antresolę to wyzwanie, ograniczenie, problem, a nawet dla niektórych udręka. Niemniej jednak istnieje wiele sposobów, w jaki można ją wykorzystać tak, aby stała się nie tylko dobrze wyglądającym elementem, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Antresola to faktycznie pozornie niełatwa część mieszkania, ale gdy jest dobrze zagospodarowana, potrafi stanowić wyjątkową i niepowtarzalną część naszej domowej przestrzeni.

Antresola w niewielkim metrażu

Antresola znajduje doskonałe zastosowanie zwłaszcza w małych mieszkaniach. Powiększa ona przestrzeń jednocześnie dodając nową powierzchnię, którą możesz wykorzystać w pełni według swoich potrzeb, przez co jest bardzo funkcjonalna. Jest to świetny sposób na zagospodarowanie na przykład sypialni. W taki sposób nie całkowicie, aczkolwiek wyraźnie oddzielimy jedną przestrzeń od drugiej. Równie dobrym pomysłem jest zaaranżowanie antresoli pod miejsce relaksu, wypoczynku, np. niewielkiej biblioteki z wygodnym siedziskiem do czytania. W ten sposób uzyskujemy prywatną przestrzeń, jednocześnie nie odcinając się zupełnie od reszty mieszkania. Co więcej, antresola stanowi idealny punkt widokowy na całe mieszkanie, dzięki czemu mamy z jej poziomu wgląd na to, co się dzieje niżej i zostając w towarzystwie reszty domowników, będąc w tym samym czasie w swojej intymnej strefie.

Balustrada niczym wisienka na torcie

Jeśli chcesz dodać charakteru w swojej domowej przestrzeni i uzupełnić ją niezastąpionymi detalami, antresola również znajdzie tu swoją rolę. Bowiem dzięki jej balustradzie jesteś w stanie utrzymać założony wcześniej aranżacyjny styl (lub zainspirować się i wdrożyć nowy!). Z jednej strony balustrada ze stali nierdzewnej będzie doskonałym dopełnieniem stylu surowego, idealnie komponując się z modnymi obecnie betonowymi ścianami i wszechobecnymi szarościami. Z drugiej zaś strony, jeśli styl typu skandynawskiego przemawia do Ciebie bardziej, odpowiednim wyborem będzie tutaj balustrada drewniana ze względu na nacisk ogólnej zgodności z naturą.

Góra strony