Jakie rośliny wybrać by zieleń osiedla była zawsze przyjazna mieszkańcom.Zieleń, jest dzisiaj potrzebna a zwłaszcza w miejscach, przez które przechodzi się na co dzień. Chodzi tutaj przede wszystkim o miasta. Warto zgasić wszelkie stereotypy o terenach zabudowanych, w których odbija się jedynie szarość. Dziś jednak, wszystko się zmienia. Powstają nowe osiedla, zaprojektowane z pomysłem, które są chlubą dla miasta. Całą otoczkę stanowią nie tylko nowoczesne budynki, ale także roślinność, pełniąca funkcję dekoracji. W ten sposób można stworzyć otoczenie, które będzie przyjazne mieszkańcom.

 

Jakie rośliny do nowego osiedla?

 

Bardzo dobrym pomysłem jest tworzenie miejskich ogrodów. Podnoszą one przede wszystkim estetykę w mieście. Istnieje także możliwość, aby mieszkańcy mogli spełniać własne pasje, zajmując się ogródkiem. Warto jest także wybrać takie kwiaty, które będą pasowały do aranżacji osiedla. Ważny jest tutaj odpowiedni dobór kolorów oraz gatuneki roślin. Można pomyśleć o posadzeniu takich gatunków kwiatów, jakie będą pięknie kwitły, przez cały rok.
Idealnie prezentującymi się roślinami, są na pewno byliny – wieloletnie sadzonki, które potrafią przetrwać nawet jesienno-zimowy okres. Bardzo dobrze sprawdzają się też eleganckie kwiaty, takie jak hortensje, czy sufinie. Wspaniale wyglądają też byliny pnące - jest to doskonała ozdoba wszelkich drabinek, mostków czy też przejść w ogródku.
Cudowną dekoracją, okazać mogą się również jeżynówki - kwiat z dużym, wyróżniającym się na tle innych kwiatostanem.

 

Zakładanie ogrodów i trawników 

 

Oprócz zakładania ogrodów, warto pomyśleć także o pasmach zieleni. W tym przypadku jest oczywiście mowa o trawnikach. Mają one swoje zastosowania chociażby w parkach i większych ogrodach. Właśnie w takich, zielonych miejscach, mieszkańcy nowych osiedli, mogą poczuć się o wiele lepiej. Jest to możliwość na uwolnienie się od zatłoczonego życia i wprowadzenie nieco innych nawyków, do codziennych czynności.
Ogrody i trawniki w Warszawie, dają szansę na o wiele milsze otoczenie, pozwalają zyskać upragniony spokój i dają przestrzeń dla najmłowdszych.

Góra strony