Pielęgnacja osiedlowego trawnika, 3 maszyny które pomagają w pielęgnacji.

Osiedlowe trawniki powinny być zawsze zadbane i cieszyć oczy mieszkańców estetycznym wyglądem. Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie. Odpowiednie maszyny do pielęgnacji oraz odrobina pracy wystarczą, aby tereny miejskie zachwycały gęstą, zieloną trawą oraz ładnie przyciętymi krzewami. Jakie sprzęty najlepiej sprawdzą się do tego celu?

 Ogrodnik na traktorze

Koszenie większych trawników wcale nie musi wymagać wielogodzinnej pracy. Doskonałym rozwiązaniem dla większych połaci są traktorki ogrodowe, z których pomocą szybko i efektywnie można doprowadzić do ładu nawet ogromne tereny. Jednym z ich atutów jest komfort użytkowania – wygodne siedzisko, kierownica, przekładnia zmiany biegów. Ich największą zaletą jest natomiast niezrównana szybkość koszenia oraz uniwersalność – zastosowanie wymiennych akcesoriów umożliwia zamienienie tej maszyny np. w pług śnieżny. Przy wyborze traktorka ogrodowego należy zwrócić przede wszystkim uwagę na silnik i mechanizm koszący.

 

Innym niezwykle pomocnym urządzeniem do pielęgnacji osiedlowych terenów zieleni są nożyce do żywopłotów. Pozwalają one przystrzyc rozmaite krzewy, nadając im nawet najbardziej wymyślne kształtu lub zwyczajnie pozbyć się przeszkadzających, odstających gałązek. Na rynku nie brakuje wielu interesujących modeli tego urządzenia – zarówno ręcznych, jak i elektrycznych, akumulatorowych i spalinowych.

 

Dmuchawy ogrodowe to sprzęt niezbędny do pielęgnacji trawnika jesienią. Pozwalają one zaoszczędzić mnóstwo czasu, a sprzątanie liści staje się czynnością znacznie przyjemniejszą i łatwiejszą. Decydując się na zakup tego sprzętu warto wziąć pod uwagę rodzaj zasilania (sieciowe, spalinowe, akumulatorowe). Ciekawym rozwiązaniem tutaj są także odkurzacze ogrodowe, które wciągają liście do środka – wiele modeli tego urządzenia potrafi je również rozdrabniać.

 

Pielęgnacja osiedlowego trawnika jest niezwykle ważna. Niezależnie od pory roku tereny zieleni na osiedlu powinny prezentować się nienagannie, aby zachęcić potencjalnych mieszkańców do zakupu nieruchomości, a lokatorom już urzędującym sprawiać przyjemność. To swoista wizytówka i każdy deweloper powinien o tym pamiętać!

 

Góra strony