Porządkowanie terenu - roboty ziemne ostatnim etapem inwestycji deweloperskiej.

Rynek mieszkaniowy cały czas się rozwija. Wchodzą tutaj w grę oczywiście coraz to nowsze inwestycje. Osoby, które poszukują dla siebie miejsca, bardzo często zwracają uwagę, przede wszystkim na otoczenie, danej inwestycji. Najważniejsze jest to, aby dobrze czuć się w wybranym miejscu. Tutaj w grę wchodzi wiele czynników, które zależą przede wszystkim od potrzeb kupującego. Jeśli zaś chodzi o otoczenie, w jakim znajduje się inwestycja, wszystko musi mieć gdzieś swój początek. Należy, w pierwszej kolejności pamiętać o przygotowaniu terenu pod dany projekt. Odrobinę więcej informacji w tym temacie, znajduje się w dalszej części artykułu.

 

Przygotowanie terenu pod budowę

 

Kluczową sprawą w tej kwestii jest właściwe uporządkowanie terenu, na którym będzie budowana inwestycja. W skład tego, wchodzi wiele różnych czynności. Każda z nich ma ogromne znaczenie w całym procesie budowy. Zaliczyć można do nich przede wszystkim:

 

  • wycinkę drzew
  • układanie drewna w stosy
  • karczowanie pni
  • humusowanie
  • obsiew trawą
  • sadzenie drzew

 

Te czynności są jednymi z ważniejszych, podczas realizowania projektu. Wyrównana powierzchnia jest doskonałą podstawą przy stawianiu fundamentów. Dzięki temu można także utworzyć na nowo własny, zielony teren według własnych upodobań.

 prace ziemne

 

Roboty ziemne i ich kolejność.  

Na samym początku, podczas zaczynania budowy, należy ściągnąć humus koparką, w wybrane miejsce. Następnie rozkładane są fundamenty, do których dostawiane są mury domów. Wszystko zalewane jest betonem i żelaznym zbrojeniem. Ostatnim etapem inwestycji deweloperskiej jest powrót do wcześniej wspomnianego humusu. Należy rozłożyć go w miejscach, gdzie nie ma chodników. Jest to bowiem, wierzchnia warstwa gleby, jej próchnica, najbardziej żyzna. Dzięki takiej bazie, pod roślinność, możliwe jest uzyskanie pięknych, zielonych terenów. Osoba kupująca mieszkanie, patrzy przede wszystkim na lokalizację oraz to, czy otoczenie jest przyjemne dla oka. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, jest znacznie większa szansa na uzyskanie potencjalnego klienta.

Góra strony